ورود به سایت  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

1 1 1 1 1

مقدمه:
پرداخت اینترنتی  یا پرداخت آنلاین به انتقال وجه از خریدار به فروشنده از طریق اینترنت اطلاق می شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی (عضو شبکه شتاب) می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

فرآیند پرداخت اینترنتی چگونه است؟
صاحبان وب سایت ها با ارائه مدارک ثبت شرکت و یا جواز کسب به بانک و پس از ارائه مدارک و ضمانت های قانونی، طی یک قرارداد درگاه پرداخت اینترنتی دریافت می کنند که توسط آن مشتریان و بازدیدکنندگان آن وب سایت پس از کلیک بر روی دکمه خرید، به صفحه بانک مربوطه نزد شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی (شاپرک) هدایت شده و با ارائه اطلاعات کارت بانکی خود و رمز عبور، پرداخت خود را انجام داده و بانک از طریق یک سیستم دیجیتالی امن، رسید دیجیتالی پرداخت را به وب سایت ارسال کرده و تایید پرداخت انجام می شود.

چه کارت هایی قابلیت پرداخت آنلاین را دارند؟
تمامی کارت های عضو شبکه شتاب مانند ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، سینا و .... امکان خرید اینترنتی دارند.

اطلاعات لازم برای پرداخت اینترنتی:
1- شماره کارت 16 رقمی درج شده بر روی کارت

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم (رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت است. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.)
در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی می توانید از طریق دستگاههای عابر بانک همان بانک در قسمت عملیات رمز و در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
همچنین می توانید به شعبه بانک خود مراجعه کرده و بگویید می خواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم.

3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) می باشد که مانند شمارۀ 16رقمی بر روی کارت نوشته شده است. (در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.)

4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.

آیا احتمال بروز مشکل در پرداخت وجود دارد؟

پاسخ این سوال تا 99.9% خیر است اما اگر یک صدم درصد هم اتفاقی برای پرداخت شما رخ داد، اصلا نگران نباشید؛ شبکه شاپرک به گونه ای طراحی شده است که چندین بار تراکنش ها بررسی می شود و اگر در بدترین حالت، پول از حساب شما کسر شود و به حساب فروشنده واریز نشود، در کمتر از 48 ساعت بصورت خودکار وجه به حساب شما بازگشت داده می شود. و همواره شاپرک ضامن خرید شماست.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

آموزش کامپیوتر

آموزش کامپیوتر

آموزش مهارت های عمومی و تخصصی کامپیوتر در قالب آموزش های مرتبط با نرم افزار و سخت افزار

آموزش ویندوز

آموزش ویندوز

آموزش مهارت های نصب و کاربری سیستم عامل های ویندوز XP - 7 - 8 بصورت مبتدی و پیشرفته

آموزش آفیس

آموزش آفیس

آموزش مجموعه نرم افزار های ماکروسافت آفیس شامل ورد - اکسل - پاورپوینت - اکسس - آوتلوک

رضایت کاربران