بانکهای اطلاعاتی از اجزا و اشیایی تشکیل میشوند که برای سازماندهی و مدیریت دادهها از آنها استفاده میکنند. سازماندهی و مدیریت شامل دسته بندی دادهها و استخراج اطلاعات موردنیاز در قالبهای مختلف نظیر گزارش و فرم می باشد. در این بخش به طور خلاصه شما با اجزاء بانک اطلاعاتی Access آشنا می شوید.

جداول 1-4-1
همان طور که قبلا هم توضیح داده شد ، Access برای نگهداری و سازماندهی اطلاعات از جداول استفاده می کند. هر داده در یک خانه از یک جدول ذخیره می شود این داده به شکل سطرها و ستونها سازماندهی می شوند.

 

فرم ها (Forms)

فرمها که گاهی صفحات ورود دادهها نیز نامیده می-شوند ، واسط کاربری برای ورود ، حذف ، ویرایش ونمایش داده های موجود در جداول هستند .

 

پرس و جوها (Querise)

پرس و جوها برای استخراج اطلاعات مورد نظر از یک یا چند جدول بانک اطلاعاتی به کار می روند . با کمک پرس و جوها میتوان اطلاعات مربوط به رکوردهایی که دارای شرایط خاصی هستند را از یک یا چند جدول استخراج کرد و به جای تمام فیلدها فقط , فیلدهای مورد نیاز را بازیابی کرد. همانند جداول با استفاده از پرس و جوها نیز می توان رکوردهایی از جدول بانک اطلاعاتی را ویرایش یا حذف نمود.

گزارش ها (Report)

از گزارشها برای نمایش و خلاصه سازی اطلاعات موجود در جداول بانکهای اطلاعاتی استفاده می شود.گزارشها قابلیت چاپ شدن را دارند . گزارشها را می توان روی صفحه مشاهده کرد ، آنها را به برنامه
های دیگر صادر کرد ، یا از طریق ایمیل ارسال نمود .

ماکروها (Macros)

ماکروها باعث سریع سازی انجام کارها در بانکهای اطلاعاتی می شوند .ماکروها حاوی دستوراتی برای انجام عملیات خاصی می باشند . معمولا برای انجام کارهای تکراری مثل باز کردن یک گزارش ،، یا بستن یک بانکاطلاعاتی و .... می توان ماکروهایی را بدون نیاز به دانستن زبانهای برنامه نویسی و نوشتن برنامه های پیچیده،ایجاد کرد .

 

ماجول ها (Modoules)

ماجولها نیز مانند ماکروها ، باعث افزایش کارایی عملکرد بانک اطلاعاتی می شوند از طریق ماجولها میتوان با برنامه نویسی عملیات محاسباتی و پیچیده ای را روی بانکهای اطلاعاتی انجام داد .فرق ماجول با ماکرو این است که ماجول نیاز به برنامه نویسی دارد وفقط کسانی که مهارت کافی در برنامه نویسی داشته باشند می
توانند آنها را ایجاد کنند.

 

4
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت