آموزش پاورپوینت بصورت گام به گام از مبتدی تا پیشرفته - مایکروسافت آفیس پاورپوینت 2016

ارديبهشت
02

قراردادن صدا و ویدیو بر روی اسلاید پاورپوینت

powerpoint-training

یکی دیگر از امکانات جذاب نرم افزار پاورپوینت برای شما این است که میتوانید به راحتی از صوت و ویدیو در کار خود استفاده نمایید. از این امکان میتوانید برای قرار دادن صدا به عنوان پسزمینه اسالیدها استفاده نمایید و حتی میتوانید در هرکجای کارتان که مایل بودید صدای خود را ضبط نموده و بر روی اسالید قرار دهید )کتاب فوقالعاده ما در خصوص عکس برداری از صفحه نمایش راهکارهای بسیار جذاب و کاربردی را به شما پیشنهاد نموده است( یا این که در زمان معرفی محصوالت خود فیلمهایی را که در خصوص آن دارید را به نمایش درآورید. ما اکنون در اینجا برای نمونه قصد داریم تا یک فایل صوتی را در پسزمینه تمامی اسالیدها قرار دهیم:

ابتدا در سربرگ Insert و در قسمت Mediaگزینه را انتخاب نمایید. این گزینه دارای سه زیرمنو میباشد که به ترتیب به شما امکان وارد کردن صدا از طریق برخط، از روی هارد و ضبط صدا را میدهد. ما در اینجا گزینه Audio on My Pc را انتخاب می نماییم و با توجه به فرمتهای قابل پشتیبانی برنامه یک فایل را از روی هارد سیستم خود انتخاب مینماییم و آن را Insert می کنیم.

در اینجا فایل ما با یک آیکون در برنامه بر روی اسالید جاری به نمایش در میآید که شما میتوانید به مانند کار بر روی تصاویر با استفاده از سربرگ Format  به تغییرات دلخواه بر روی آن بپردازید و همچنین توجه داشته باشید که این تنظیمات در خصوص فیلم نیز همین گونه می باشد.

 

ادامه مطلب
5
برچسب شده در:
فروردين
24

آموزش ایجاد سرصفحه و پاصفحه در پاور پوینت

powerpoint-training

برای ایجاد سرصفحه و پاصفحه شما می بایست ابتدا به سربرگ Insert رفته و سپس در قسمت Text گزینه Header & Footer را کلیک نمایید.

بخاطر داشته باشید که در Power Point شما فقط تاریخ، شماره اسلاید و پاصفحه را آن هم در پایین صفحات دارید که باز هم میتوانید در نمای Slide Master مکان آنها را تغییر دهید و چیزی به عنوان سرصفحه وجود ندارد و شما میتوانید خیلی راحت آن را به صورت دستی وارد نمایید.

اکنون کادر برای شما باز میشود که در آن دو سربرگ را دارید

سربرگ نخست:

مربوط به درج برای اسالیدها میباشد و سربرگ دوم مربوط به زمانی میشود که شما در نمای هستید. ما در اینجا به سربرگ میپردازیم.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
فروردين
17

نحوه چاپ یک فایل ارائه در پاورپوینت

powerpoint-training

همان طور که در گذشته اشاره نمودیم در پاورپوینت قسمت Color/Grayscale در سربرگ View به شما این امکان را میدهد تا بتوانید اسالیدها را در یکی از سه حالت رنگی، طیف سیاه و سفید و سیاه و سفید مطلق به نمایش در آورید.

همچنین یادآوری نمودیم، این حالت بیشتر برای زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید قبل از پرینت نمایی از اسالیدها و نحوه به نمایش درآمدن آنها را داشته باشید.

 

توجه داشته باشید که شما در تنظیمات چاپ نیز این گزینه ها را در اختیار دارید؛ اما در اینجا تنظیمات بیشتری در اختیار شما قرار داده شده است که میتوانید برای چاپ ابتدا به این قسمت آمده و بعد از انجام موارد دلخواه چاپ را انجام دهید و دیگر در مرحله تنظیمات چاپ نیازی به تنظیمات رنگ چاپ ندارید.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
فروردين
17

نحوه ذخیره مناسب فایل در Power Point

powerpoint-training

در رابطه با نحوه ذخیره فایل پاورپوینت و اینکه از کدام فرمت به منظور کار خود استفاده نمایید در مباحث ابتدایی آموزش نرم افزار توضیحات را تقدیم کردیم. فقط یادآوری میکنیم که برای داشتن یک فایل اجرای مستقیم از فرمت PPSX استفاده نمایید. اکنون ما در این مبحث قرار هست تا به شما نحوه ذخیره مناسب کارتان را آموزش دهیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی کار خود را در تمامی سیستمها اجرا نمایید.

مزیت این کار زمانی برای شما مشخص میشود که در هنگام ارائه فایل در سیستم مقصد ببینید فونتهای شما دچار به همریختگی شده و بسیاری از پیوندهای شما کار نمیکنند؛ این مشکالت تنها به شما مربوط میشود، زیرا از ذخیره مناسب استفاده ننموده اید! در این مبحث شما یاد میگیرید که برای جلوگیری از به همریختگی فونتهای پاورپوینت در دیگر سیستمها چه بکنید و چگونه بتوانید یک پکیج از فایل خود ایجاد نمایید؛ تا دیگر، ارائه شما زمانی که فایلهای مورد نیاز خود را در سیستم مقصد نیاز داشت آنها را داشته باشد و هیچ مشکلی پیدا نکند.

 

برای جلوگیری از مشکالت فونت، به کادر Power Point Option رفته و در قسمت Save به بخشPreserve F... بروید. در اینجا با فعال نمودن Embed Fonts In The File دو گزینه در اختیار شما قرار داده میشود که گزینه نخست آن باعث میشود تا تمامی کاراکترهای فایل شما دارای فونت اعمالی باشند؛ اما ضعفی که در اینجا وجود دارد آن است که نمیتوان متون را با فونت خودشان ویرایش کرد؛ ولی گزینه دوم با افزودن تمامی فونتهای اعمالی شما به فایل مشکل شما را در ویرایش نیز برطرف نموده و به راحتی میتوانید فایلتان را در دیگر سیستمها با همان فونتهای استفاده شده در آن ویرایش نمایید. بخاطر داشته باشید که انتخاب گزینه دوم حجم فایل شما را نیز افزایش میدهد.

ادامه مطلب
10
برچسب شده در:
فروردين
17

فارسی نویسی در پاورپوینت

powerpoint-training

برای تایپ فارسی در متن که مشکلی ندارید فقط باید کیبرد فارسی ویندوزتان نصب شده باشد. (کنترل پنل قسمت Language) و به این نکته توجه داشته باشید که حتما از کیبرد استاندارد فارسی استفاده کنید نه از کیبرد فارسی ویندوز و این هیچ ارتباطی به سخت افزار شما ندارد. در خصوص اعداد فارسی نیز اطلاع داشته باشید که مانند برنامه Word نمیباشد و بسته به فونت و کیبرد شما اعداد نیز فارسی درج میگردند و تنها مشکل شما در خصوص شماره گذاری فارسی میباشد که میبایست بصورت دستی و با استفاده از ایجاد تورفتگی، این کار را انجام دهید.

نوار Quick Access Tolbar

در قسمت نوار عنوان برنامه نواری برای شما قرار داده شده است تا بتوانید پرکاربردترین ابزارهای خود را در آن قرار دهید تا بصورت مستقیم و در هر سربرگی از برنامه پاورپوینت که هستید از آنها استفاده نمایید که گزینه

های پرکاربرد Undo،Repeat و Save از جمله آنها میباشند.

 

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
اسفند
11

نکات امنیتی در کار با Power Point

powerpoint-training

این مبحث قصد داریم تا با استفاده از بخش Info در سربرگ File به شما نحوه قرار دادن رمز بر روی فایل پاورپوینت را آموزش دهیم و همچنین طریقه دستیابی به اطلاعات فایل و نحوه مخفی کردن آنها را توضیح میدهیم. شما با قرار دادن رمزعبور برای فایلتان میتوانید آن را در برابر هرگونه سوء استفاده ایمن نمایید و همچنین مخفی نمودن اطالعاتی مانند یادداشتهای شما کمکتان مینماید تا بدون هیچ دغدغهای فایل کاری خود را در اختیار هر کسی که مایل هستید بگذارید.

 

ایجاد رمز بر روی فایل پاورپوینت:

برای ایجاد رمز بر روی فایل پاورپونت خودتان در سربرگ File به بخش Info بروید و سپس در زبانه ایکون Protect Presentation گزینه دوم را برگزینید و بعد از آن به ترتیب در کارد باز شده رمز را وارد و Ok و بار دیگر در کادر بعدی دوباره رمز را وارد و Ok.

 

 

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
اسفند
09

Comment ها در پاورپوینت

powerpoint-training

اگر به یاد داشته باشید ما در مباحث ابتدایی آموزش پاورپوینت از شیوه ای برای درج یاداشتها سخن گفتیم که قرار بود در مباحث پایانی کار به آن بپردازیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا به ابزارComment در سربرگ Review بپردازیم. این ابزار به شما کمک میکند تا بتوانید بطور مستقیم در درون اسلایدخود و در هر نقطه از آن یاداشتی را قرار دهید تا دیگر دوستان و همکاران شما که در تهیه فایل ارائه شما نقش دارند بتوانند از آنها بهره بگیرید و هیچ جای نگرانی در خصوص این که در نمای اسالیدشو نمایش داده شود نداشته باشید زیرا این یادداشتها بیشتر جنبه راهنما دارند و هرگز در حالت اجرای اسلایدها به نمایش در نمی آیند.

 

فقط قبل از شروع به این نکته توجه داشته باشید که هر یاداشت دارای نامی هست که شما میتوانید با رفتن به کادر Power Point Optionو در قسمت Generalآن را در کادر User Name تغییر دهید و هر نام دیگر که مایل بودید درج نمایید.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
اسفند
09

آموزش تنظیمات اسلایدشو در پاورپوینت

powerpoint-training

در زمانی که شما با نمای اسلایدشو آشنا میشدید ما بخشی از تنظیمات این نما را با استفاده از کادر  Power Point Option برای شما توضیح دادیم اما نرم افزار پاورپوینت ابزار دیگری را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانیدعلاوه بر اعمال تعدادی دیگر از تنظیمات در این خصوص به تنظیمات اسلایدشو فایل خود بپردازید که در ادامه آنها را توضیح میدهیم.

برای دسترسی به تنظیمات اسلایدشو در سربرگ Slide Show ابزارSet Up Slide Show را انتخاب نمایید تا کادر Set Up Show برای شما ظاهر گردد. در قسمت Show Type سه گزینه در اختیار دارید که

کارایی آنها به ترتیب زیر میباشد:

1( Presented By.......: نمایش تمام صفحه اسلایدشو با امکاناتی که در مبحث اجرای اسلایدشو به آنها پرداختیم

2(Broesed By.... : اسلایدشو را در نمایی اجرا میکند که تعداد بیشتری از امکانات در اختیار شما میباشد 

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
اسفند
09

ایجاد اسلایدشو سفارشی در پاورپوینت

powerpoint-training

در پاورپوینت بعضی از مواقع محتوای کار شما آنچنان زیاد میشود که خواهان آن هستید تا بعضی از زیرمجموعه های عناوین مطالب شما در ارائه نمایش داده نشود و یا اینکه با این کار بتوانید ابتدا به مطالب کلی بپردازید و اگر نیاز شد به جزئیات پرداخته شود. کاربرانی نیز هستند که میخواهند فایل ارائه خود را برای چندین گروه مختلف ارائه کنند و نیاز دارند تا برای هر کدام از آنها تنها بعضی از اسلایدها را نمایش دهند. آیا این افراد میبایست چندین فایل ارائه را ایجاد نمایند؟ جواب خیر میباشد! اگر مبحث مخفی کردن اسلایدها را خوب فرا گرفته باشید و با نحوه پیوند دادن خوب آشنا شده باشید ما در اینجا به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه بتوانید اسلایدشوهایی بسازید که تنها اسلایدهای مورد نظر شما از کارتان را نمایش دهند.

به سربرگ Slide Show رفته و از زیرمنوی آیکون Custom Slide Show گزینه Custom Shows را انتخاب نمایید تا کادر Custom Shows برای شما ظاهر گردد. برای ایجاد اسلایدشو سفارشی جدید روی گزینه New کلیک نمایید تا وارد کادرDefine Custom Show شوید. ادامه کار در تصویر زیر:

 

بعد از اینکه اسالیدشو سفارشی را با نام دلخواه خود ایجاد نمودید دوباره وارد کادر Custom Show میشوید اکنون با استفاده از تصویر زیر بطور کامل با آن آشنا میشوید:

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
اسفند
09

اجرای اسلایدشو در پاورپوینت

powerpoint-training

ما در این قسمت از آموزش پاورپوینت میخواهیم تا به شما چگونگی اجرای یک ارائه و نحوه کار در زمان ارائه را آموزش دهیم. قبل از آموزش این نکته بسیار مهم را میبایست در نظر بگیرید که برای داشتن یک ارائه خوب شما میبایست دیگر مواردی که در مباحث آینده به آن میپردازیم را حتما عمل نمایید تا در هنگام ارائه دچار مشکل نشوید.

حال که شما با پنج سربرگ ,Animations, Home، Insert ، Design، Transitions آشنا شدید میتوان گفت که نود درصد از کار را آموزش دیدهاید و تنها موارد پایانی کار که میبایست در انجام آنها دقت الزم را داشته باشید، باقی مانده است. در این زمان شما میتوانید به راحتی اسالیدهای خود را ایجاد، به آنها محتوا داده و برای آنها انیمیشن و حالتهای عبور را در نظر بگیرید و تنظیمات زمان را انجام دهید. در حین کار همواره میتوانید از روشهای زیر، کار خود را به اجرا در بیاورید:

الف- فشردن کلید F5 ت اسلاید نخست اجرا گردد

ب- فشردن همزمان کلیدهای F5 و Shiftبرای نمایش اسلاید جاری

ج- کلیک آیکون Slide Show در پایین برنامه تا از اسلاید جاری اجرا گردد

ادامه مطلب
10
برچسب شده در:
اسفند
09

نکات تخصصی در مورد حالتهای عبور و انیمیشن ها

powerpoint-training

 ما در این قسمت از آموزش ماکروسافت آفیس پاورپوینت قصد داریم تعدادی از ترفندهای فوق العاده در خصوص حالتهای عبور و انیمیشن ها را آموزش دهیم تا شما بتوانید به راحتی با این دو قسمت مهم نرم افزار کار نمایید و زیباترین ارائه را بصورت حرفه ای از آن خود نمایید.

 

نخست برای زمانی است که شما قصد آن را دارید تا برای اسالیدهای خود حالت عبور تعیین نمایید و بخواهید تا یک اسالیدشو خودکار را داشته باشید اما مشکلی که تمامی کاربران با آن مواجه هستند؛ آن است که، چه مقدار زمانی را برای اسالید خود در نظر بگیرند تا برنامه به اسالید بعدی برود؟ خوب شما میتوانید به راحتی با استفاده از ابزارهای کاربردی برنامه به تعیین دقیقترین زمان مورد نیاز بپردازید.

 

برای انجام این کار ابتدا اگر مایل بودید در نمای Slide Store قرار گرفته و سپس در سربرگ Slide Show ابزار Rehears Timings  را انتخاب نمایید. اکنون شما در حالت اجرا قرار میگیرید که کادر Recording با ابزارهای آن برای تعیین زمان اسالیدها از سوی شما، در اختیارتان قرار میگیرد. ما با استفاده از تصویر زیر به تشریح آن پرداخته ایم:

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
اسفند
05

انیمیشن ها در Power Point

powerpoint-training

دراین قسمت آموزش پاورپوینت قصد داریم تا به یکی از پرکاربردترین سربرگ برنامه بپردازیم که به ما امکان قرار دادن انیمیشنها بر روی باکسها و گرافیکهای وارده در اسالید را میدهد. سربرگی که قصد پرداختن به آن را داریم Animation نام دارد. طبق روال کاری قصد داریم تا قبل از شروع شما را با مفاهیمی که الزم است تا در ابتدا با آن آشنا شوید را آموزش دهیم.

برای قرار دادن انیمیشن بر روی هر چیز در اسلاید شما سه زمان و یک حالت را باید مورد توجه قرار دهید که زمان ظاهر شدن، ماندن و محو شدن میباشد و حالتی که توجه به آن میشود در مورد مسیر میباشد که برای مثال یک شکل از کجا ظاهر و به کجا برود. با همین مقدار توضیح به کار می پردازیم.

 

نخستین ابزار از این سربرگ که پیشنهاد میکنیم ابتدا از آن استفاده نمایید Animation Pane میباشد که پانل Animation  را برای شما آشکار میسازد. در این پانل شما میتوانید نحوه اجرای انیمیشنها را مشاهده و ترتیب چینش و نمایش آنها را تغییر دهید.

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
بهمن
15

حالت های عبور (Transition) در پاورپوینت

powerpoint-training

تا اینجای کار ما با ابزارهایی در برنامه کار کردیم که بسیاری از آنها را در Word نیز داشتیم و قبال با آنها کار کرده بودیم. اکنون در این دو مبحث پیشرو قصد داریم تا به دو سربرگ Transitions و Animations بپردازیم و شما را بطور کلی با فضای اختصاصی Power Point آشنا نماییم. درواقع کار با این دو سربرگ است که یک فایل ارائه را ایجاد مینمایید و آن را از یک سند Word متمایز میسازد. با توجه به آنچه که در مقدمه طراحی در Power Pointبیان نمودیم قصد داریم تا در این قسمت به شما آموزش دهیم تا چگونه حالتهای عبور را در بین اسالیدهای خود ایجاد نمایید و هرگونه تنظیمات الزم را چگونه انجام دهید.

قبل از پرداختن به آموزش سربرگ Transitionsتوجه داشته باشید که شما میتوانید با قرار گرفتن در نمای دیدی بهتر و کاربردی در خصوص حالتهای عبور و تنظیمات مربوط به آن از جمله زمان اسالیدها را داشته باشید. پس پیشنهاد ما به شما این است، در زمانی که میخواهید از سربرگ به هر دلیلی استفاده نمایید در نمای قرار بگیرید.

 

نخستین ابزار از سربرگ Transition ابزار Preview میباشد که به شما این امکان را میدهد تا بتوانید پیشنمایش کار خود را بدون فشردن کلید و در همان نمای ببینید و به رفع مشکالت بپردازید. بخاطر داشته باشید در زمانی که حالت عبوری را انتخاب ننموده باشید این ابزار غیرفعال است.

ادامه مطلب
3
برچسب شده در:
بهمن
15

طراحی در PowerPoint

powerpoint-training

ما تا کنون سعی نمودیم تا شما را با مبانی اولیه کار با نرم افزار پاورپوینت و نحوه اینکه چگونه یک فایل ارائه را بصورت ابتدایی ایجاد نمایید آشنا کنیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که شما بتوانید برای کار خود یک قالب را طراحی نموده و در آن قالب کار خود را انجام دهید تا از هم ریختگی که باعث دلزدگی مخاطبانتان میشود جلوگیری نمایید.

یکی از الزامات ایجاد فایل ارائه که مبتدیان بیشتر میبایست به آن توجه داشته باشند آن است؛ هرگز و هرگز از چندین قالببندی برای متنها و اسالیدهای خود استفاده نکنند و همچنین در مورد انیمیشن و حالتهای عبور که در آینده با آنها آشنا میشوید؛ تنها در صورتی از موارد متنوع استفاده کنید که واقعا حجم کار شما باال و بسیار پرمحتوا باشد زیرا زمانی که اطالعات شما در یک روند باشند تنوع طراحی شما تمرکز مخاطب را از بین برده و آن را از توجه کردن به مفاهیم شما دور میدارد. اما زمانی که هرکدام از اسالیدهای شما بتواند مطلب جدید و متغیری را برساند پس نیاز دارد تا طراحی تازهای را نیز با خود داشته باشد. بطور کلی منظور ما آن است که شما با توجه به مخاطب و مطالبتان سعی کنید در انتخاب قالب و دیگر موارد ذکر شده از تکرار و یکنواختی پرهیز و همچنین آن طرف داستان از تنوع بسیار شدید که باعث از بین رفتن تمرکز مخاطبانتان شود دوری نمایید.

اکنون قرار است تا ما در این مبحث آموزشی به سربرگ Design بپردازیم و شما را با مباحثی از قبیل چگونگی اعمال تم، ذخیره یک تم، چگونگی فراخوانی یک تم ذخیره شده و نحوه تغییر در تمها آشنا کنیم.

 

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
13

Hyperlink و Action Buttom در پاورپوینت

powerpoint-training

در قسمت آموزش شکلها بحث در مورد Action Button پاورپوینت را به آینده موکول کردیم و قرار بر این شد تا در جایی دیگر بصورت اختصاصی آن را آموزش دهیم. اکنون ما در اینجا قصد داریم تا شما را با Hyperlinkها و Action Button ها آشنا نماییم. آنچه که در یک فایل ارائه از اهمیت بخصوصی برخوردار است تعامل بیشتر میباشد که شما بوسیله این دو مورد میتوانید این تعامل را افزایش دهید. حال اینکه چگونه این عمل صورت میگیرد در ادامه به آن میپردازیم؛ Hyperlink ها به شما این امکان را میدهند تا بتوانید ارجاع و پیوند را در کارتان قرار دهید تا هر زمان و در هرکجا که الزم دانستید از آنها استفاده نمایید.

 

به بیانی ساده تر زمانی برای شما پیش میآید که میخواهید در هنگام توضیح در مورد یک چیز به عنوان مثال یک رشته کوه همزمان تصاویری از آن را به نمایش درآورید؛ در اینجا است که شما با پیوند قرار دادن فایل تصاویر به متن توضیحی میتوانید با یک کلیک ساده آنها را به نمایش درآورید. پس به این صورت میتوانید کارهای دیگر نظیر اتصال سرفصلها به اسالیدهای توضیحی آنها، اتصال یک نوشته به یک آدرس اینترنتی و... را خیلی راحت و آسوده انجام دهید.

 

Action Button ها نیز عملکردی مشابه Hyperlinkها دارند با این تفاوت که در اینجا فقط این اشکال هستند که لینک و پیوند میخورند و این باعث آن است تا شما بتوانید آسانی کار و مشخص بودن را به کاربران خود هدیه دهید تا در هنگام کار به سادگی هرچه تمام و در یک نمای بسیار جذاب بتوانند کار شما را تماشا نمایند و تعامل راحتتر و بیشتری را با آن برقرار کنند.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
11

آشنایی با نمودارها در پاورپوینت

powerpoint-training

برای افزودن یک نمودار در پاورپوینت می بایست در سربرگ Insert و در قسمت Illustration روی گزینهChart کلیک کنید و سپس نمودار دلخواه خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال از نمودار میلهای برای نمایش دادهها در سپری شدن زمان و از نمودار دایرهای برای نمایش درصد استفاده میشود.

 

 

بعد از انتخاب نمودار مورد نظر شما وارد نرم افزار Excel میشوید که میتوانید عنوانها را تغییر داده و مقادیر خود را وارد نمایید (توجه داشته باشید که در سلول A1 چیزی درج نشود) و در پایان کار تنها لازم است تا با کلیک بر روی گزینه Exitدر سربرگ File نمودار را ایجاد نمایید.

 اکنون دو سربرگ برای شما ظاهر میشود که شما با سربرگFormat به طور کامل آشنا هستید اما در سربرگ Design در قسمت Type میتوانید با گزینه Change Chart Type به تعویض نمودار خود بپردازید.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
11

Smart ها در ماکروسافت پاورپوینت

powerpoint-training

Smartها چارت هایی هستند که شما میتوانید به کارتان بنا به هرگونه نیازی بیفزایید. همچنین قبل از شروع مبحث این مورد را به خاطر بسپارید که شما میتوانید با استفاده از Smartart زیباترین موارد انیمیشن را در برنامه ایجاد نمایید.

پس برای افزودن یک Smartart میبایست در سربرگ Insert در بخشIllustration  روی گزینه Smartart  کلیک کنید. اکنون شما میتوانید در کادر باز شده مورد دلخواه را برگزینید اما همان گونه که خواهید دید در سمت چپ کادر تقسیم بندیهایی وجود دارد که کار شما را در انتخاب راحت مینماید. این موارد اینگونه است:

 

1)List  : زمانی که شما مایل هستید تا خروجی کارتان را بصورت نمایان بیان کنید

2)Process : با استفاده از این اشکال میتوانید مراحل انجام یک کار را بصورت مرحله به مرحله بیان نمایید

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
11

Word Art ها و Shape Style ها

powerpoint-training

در نرم افزار پاورپوینت قسمت کار با شکلها بصورت گذرا به Shape Style ها پرداختیم و آموزش Word Art را بطور کلی به مبحثی جداگانه موکول کردیم. اکنون زمان آن رسیده است تا شما با مفاهیم، کاربردها و نحوه کار با این دو بخش آشنا گردید.

عبارت Fill محیط داخلی را دربر میگیرد و عبارت Outline پوسته یا خط خارجی را شامل میشود که هم در مورد اشکال و هم در مورد متون وجود دارد. مفهوم Effectsجلوه های هنری را میرساند که شما میتوانید با اعمال آنها بر روی تصاویر، شکلها، متون و هر مورد گرافیکی دیگر زیبایی خاصی را در آنها ایجاد نموده و جلب توجه نمایید.

منظور از Word Art ها کادرهای متنی است که متون آن دارای سه ویژگی ذکر شده بالا میباشند که تعدادی از آنها بصورت پیشفرض در برنامه جای داده شده است. پس هر متنی که سه ویژگی باال بصورت همزمان به آن تعلق بگیرد خود یک Word Art به حساب می آید.

 

منظور از Shape Style ها استایل هایی میباشد که بر روی شکلها اعمال میگردد که این استایل ها سه ویژگی Fillو Outlineو Effects را با هم بر روی شکلها ایجاد میکنند. پس هر شکلی که سه ویژگی نام برده شده را بصورت همزمان دارا باشد یک Shape Style  به آن تعلق گرفته است. در آخر به دو نکته توجه داشته باشید که، هر متنی در برنامه شامل تمامی موارد بالا می شود زیرا درون یک کادر متنی نیز قرار میگیرد که آن کادر نیز خود یک شکل به حساب می آید و شما می توانید تمامی موارد پیش فرض در Word Art و Shape Style را تغییر دهید تا دلخواه خود را به وجود آورید و آن را اختصاصی فرمایید.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
11

دو ترفند در کار با شکلها در نرم افزار پاورپوینت

powerpoint-training

اکنون که شما کار با شکلها را در پاورپوینت فرا گرفته اید لازم دانستیم تا شما را با بعضی از شکلها که بسیار پرکاربرد و مفید هستند آشنا نماییم. شکلهای گروه Action Buttons را در آینده فرا خواهید گرفت؛ اما نخستین شکلی که در اینجا به آن میپردازیم به شما کمک میکند تا بتوانید به راحتی آبجکتها و شکلهای درون اسالید خود را به همدیگر متصل نمایید. شکلهای گروه Line (به غیر از سه شکل آخر) این عمل را برای شما انجام میدهند تا بتوانید به راحتی شکل ها را به یکدیگر متصل نموده و هر موقع که یکی را جابجا نمودید این اتصال خود بصورت خودکار با تغییر شکل برقرار بماند؛ پس برای ترسیم میتوانید به عنوان مثال شکل Line را انتخاب نمایید سپس

 

بر روی شکل نخست رفته و در جایی که نقاط سیاه رنگ ظاهر میگردد شروع و در ادامه به شکل دوم رفته و باز هم به همان شکل با کلیک بر روی نقاط سیاه رنگ اتصال را انجام دهید. به خاطر داشته باشید که با استفاده از ابزارArrow  در قسمت Shape Outline میتوانید خط را به یک پیکان تبدیل نمایید و جهتهای آن را تغییر دهید و همچنین با راست کلیک بر روی خط و استفاده از سه گزینه ابزار Connector Typeحالت خط را به راحتی تغییر دهید.

 

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
11

آشنایی با گزینه های ابزار Send Backward

powerpoint-training

1) Send Backward : شکل انتخابی یک پله نسبت به اشکال دیگر در سطح پایین تر قرار میگیرد

2)Send To Back : شکل انتخابی در پایینترین سطح قرار میگیرد.

ابزار بسیار مفید Select Pane که امکانات در ابزار  Bring Forward و Send Backward را نیز دارا می باشد پانل Selection را در برنامه ظاهر میکند که ما با استفاده از تصویر زیر آن را تشریح کرده ایم.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
10

شکلها در Power Point

powerpoint-training

ما تابحال شما را با اهمیت طراحی و قالب یک پاورپوینت آشنا نمودیم و گفتیم که یک کار ارائه میبایست دارای طراحی زیبا و مناسب باشد تا مخاطب را مجذوب خود نمایید. در این راه شما به اهمیت تصاویر در این مهم پی بردید و حال وقت آن رسیده است تا بتوانید به راحتی اشکال را نیز در کار خود وارد نمایید و ببینید که چگونه اینها در Power Point میتوانند یک ارائه فوق العاد را ایجاد نمایند؛ بخصوص در زمانی که Action Buttons به یک تبدیل میشوند. توضیحات را کنار گذاشته و به درج اشکال و نحوه کار با آنها میپردازیم و در مورد اشکال  Action Buttons در آینده صحبت میکنیم.

برای ترسیم اشکال هندسی میتوان از گزینه Shape  در سربرگ Insert  و از قسمت Illustration استفاده کرد. بعد از انتخاب شکل دلخواه خود با درگ موشواره به ترسیم میپردازیم و بعد از ترسیم با رها کردن کلید موشواره میتوانید با دستگیرههای اطراف شکل نیز این کار را انجام دهید و به اندازه دلخواه خود از شکل دست یابید.

 

 کار دستگیره های زرد رنگ که در بعضی از اشکال دیده میشه چیه؟

دستگیره های زرد رنگی که در ترسیم بعضی از اشکال دیده میشود به شما کمک میکند تا بتوانید فرم شکل را تغییر دهید؛ به عنوان مثال در ترسیم شکل یک ستاره بتوانید آن را الغرتر یا برعکس جلوه دهید.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
06

آموزش ایجاد آلبوم تصاویر در پاورپوینت

powerpoint-training

یکی از امکانات اختصاصی نرم افزارPower Point از مجموعه آفیس 2013 به بالا ابزار Photo lbum می باشد که به شما کمک میکند تا بتوانید یک آلبوم بسیار زیبا و هنری از تصاویر منتخب خود ایجاد نمایید و آن را برای مقاصدی از جمله آلبوم تصاویر خانگی، کاتالوگ محصوالت، تصاویر یک اردوی علمی و... بکار برید.

زمانی که شما در سربرگ Insert و در قسمت Image گزینه New Photo Album را از زیرمنوی آیکونPhoto Album انتخاب نمایید کادرPhoto Album برای ایجاد آلبوم باز میشود. ما در اینجا با استفاده از تصویر زیر قسمتهایی از این کادر را توضیح داده ایم:

 

به خاطر بسپارید که برای فعال شدن گزینه های Caption و Frame Shapeدر این کادر میبایست گزینهای غیر از گزینه Fit To Slide را از کادر گزینه Picture Layout انتخاب نمایید. بعد از آن که شما تنظیمات دلخواه خود را در این کادر به اتمام رساندید با کلیک بر روی گزینه Creat نرم افزار آلبوم را در یک فایل جدید باز مینماید که شما میتوانید تمامی تنظیمات؛ مانند: تم کار، قالب و افکت تصاویر، کادرهای متنی و تنظیمات مربوط به متون و... را دستکاری نموده و در آخر آلبوم خود را ذخیره نمایید. هربار که خواستید به تنظیمات این کادر دسترسی داشته باشید در سربرگ Insert  و در قسمت Image گزینه Edite Photo Album را از زیرمنوی آیکون Photo Album انتخاب نمایید.

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
05

آشنایی با Picture Style در پاورپوینت

powerpoint-training

در بخش Picture Style شما میتوانید قاب، شکل و فرم خاصی را به تصویر بدهید. گزینه Picture Border رنگ و خط حاشیه قاب شما را تنظیم و Picture Effects نوع جلوه ها را برای شما مشخص میکند تا بتوانید به شکل دهی و فرم خاص خود برسید که این بخش پرکاربردترین بخش تنظیمات تصویر برای کاربران Power Point  است و گزینه Picture Layout بیشتر مربوط به کاربرد تصویر در چارتها میباشد، از آنجایی که شما هنوز با درج چارتها و کار با آنها آشنا نیستید ما از تشریح این گزینه صرف نظر میکنیم.

 

بخش دیگر این سربرگ مربوط به رابطه تصویر و متن میباشد.

 به خاطر داشته باشید که نحوه کار با Smart Art ها و نحوه قرارگیری تصویر و اشکال در ارتباط با متن خود جزو مطالب مهم بوده که در ادامه در یک دید تخصصی به آن میپردازیم.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
05

آموزش درج تصاویر در پاورپوینت

powerpoint-training

ما در این قسمت قصد داریم تا شما را با نحوه کار با تصاویر در Power point آشنا نماییم تا در ایجاد یک فایل ارائه بتوانید بخوبی با این قسمت کار کنید. از آنجایی که استفاده از تصاویر در یک فایل ارائه تا حدودی یک الزام به حساب میآید ما هرگونه نگرانی شما را برطرف خواهیم نمود و به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه بتوانید بصورت کامال حرفهای تصاویر را در کار خود داشته باشید.

قبل از شروع این نکته بسیار مهم در مورد کار با تصاویر را بیان میداریم که شما میبایست برای داشتن یک کار حرفهای و ایجاد فایلهای خالقانه و زیبا حتما معلومات خود را در مورد فرمتهای گرافیکی و بخصوص فرمتهای تصاویر و کاربرد هرکدام از آنها را در امور گرافیکی باال برده و دیگر اینکه حداقل آشنایی متوسط را با نرم افزار قدرتمند Photoshop را کسب نمایید تا ببینید که دیگر چگونه میتوانید به راحتی و به زیبایی هرچه تمام یک فایل ارائه بسیار مخاطب گرا را ایجاد نمایید. برای وارد کردن تصویر به اسلاید در سربرگ Insert در بخشImage روی گزینهPicture کلیک کنید و سپس تصویر مورد نظر خود را وارد نمایید.

 

همان طور که مشاهده میکنید تصویر با یک سربرگ جدید با عنوان Format ظاهر میشود اولین موردی که به چشم میآید گیرههای اطراف تصویر است که شما به کمک آنها میتوانید اندازه تصور خود را تغییر دهید و یا این که آن را بچرخانید. همچنین شما میتوانید در چرخاندن و تغییر سایز با استفاده از درگ، از دو کلید Shift و Alt استفاده نمایید.

در چرخاندن با فشردن و نگه داشتن کلید Shift چرخش در جهات و زاویه معین و در تغییر اندازه با فشردن و پایین نگه داشتن همزمان Shift+Alt تغییر اندازه متناسب با طول و عرض تصویر صورت میگیرد.

ادامه مطلب
13
برچسب شده در:
بهمن
04

آموزش ایجاد جدول در پاورپوینت

powerpoint-training

ما میخواهیم قبل از پرداختن به نحوه ایجاد جدول شما را با دو مفهوم آشنا نماییم. cloumns به معنی ستونها و Rows به معنی ردیفها میباشد و همچنین ستونها عمودی قرار گرفته و ردیفها افقی قرار میگیرند.

در سربرگ Insert و در قسمت Tables با زدن گزینه Insert Tableشما میتوانید تعداد ستون و ردیفهای جدول خود را وارد نمایید و اگر مایل به طراحی دستی هستید گزینه را کلیک کنید و بعد با درگ به ترسیم بپردازید. گزینه آخر هم به شما اجازه میدهد که جدولی را از Excel وارد کنید.

 

استفاده از موشواره و صفحه کلید در ایجاد جداول

در حین کار میتوانید از کلید Tab برای جابجایی در ردیفها استفاده کرد و در آخرین سلول جدول با زدن این کلید میتوانید ردیف دیگری ایجاد نمایید و با فشردن همزمان کلیدهای Shift و Tab به یک سلول عقب برگردید. اما راحتترین شیوه برای حرکت در سلولها استفاده از کلیدهای جهت نما بر روی صفحه کلید است.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
04

پس زمینه اسلایدها در پاورپوینت

powerpoint-training

یکی از مباحث مهم و پرکاربرد پاورپوینت پس زمینه اسلایدها میباشد. در واقع از آنجایی که طراحی اسلابد از اهمیت خاصی برخوردار است و حتی در بسیاری از موارد اهمیت آن از خود مطالب درون اسلاید نیز بیشتر است، پس زمینهای که در هر اسلاید قرار میگیرد تاثیر زیادی را بر روی کار و در نمایش خروجی برای مخاطبان داراست. نکته دیگر که در مورد طرح و تنظیمات پس زمینه اسلابدها در Power Point میبایست مدنظر داشته باشید آن است که همواره از طرحهای مناسب و متناسب با مطالب ارائه خود و همچنین مخاطبان کار، استفاده نمایید و در تنظیمات آن مانند: نور، شفافیت و... کمال دقت را داشته باشید؛ زیرا استفاده از یک پس زمینه ای که باعث شود تا مخاطب نتواند با آن ارتباط برقرار کند دلیلی بر آن میشود تا مخاطبان شما دچار دلزدگی از کارتان شوند و یا اینکه آن گونه که میبایست به ارائه شما توجه کافی را نداشته باشند.

برای دسترسی به پس زمینه اسلایدها در Power Point میتوانید از دو روش

راست کلیک بر روی اسالید و انتخاب گزینه  Format Background یا سربرگ Design و انتخاب ابزار Format Background در قسمت customize استفاده نمایید. اکنون برنامه شما را به پانل Format Background  ارجاع میدهد و قسمت Fill را برای شما ظاهر می نماید که ما به بررسی گزینه های آن می پردازیم.

 گزینه نخست قسمت  Fill به شما این امکان را میدهد تا بتوانید یک رنگ با تعیین میزان شفافیت را به عنوان پس زمینه اسلاید خود انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که گزینه  Apply To All تنظیمات اعمالی در این پانل را به تمام اسالیدها نسبت میدهد و گزینه Reset Background پس زمینه اسلایدهای  جاری یا اسلایدهای انتخابی را به حالت اولیه خود باز میگرداند. گزینه دوم امکان قرار دادن یک طیف رنگی را به شما میدهد که ما با استفاده از تصویر زیر شما را با ابزارهای این گزینه آشنا میکنیم.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
03

آموزش اندازه اسلاید ها در پاورپوینت

powerpoint-training

برای دسترسی به تنظیمات اندازه اسلایدها در نمای Normal میبایست به سربرگ Design بروید تا در قسمت Customize به ابزارSlide Size دسترسی داشته باشید. در مورد نحوه کار با این ابزار بطور مفصل در قسمت آموزش نمای Slide Master به آن پرداختیم که میتوانید با مراجعه به بخش آموزش نمای Slide Masterبا این ابزار آشنا شوید.

2
برچسب شده در:
بهمن
03

آموزش مخفی کردن اسلاید در پاورپوینت

powerpoint-training

گاهی اوقات شما خواهان آن هستید تا در هنگام ارائه از نمایش تعدادی از اسالیدهای کار خود خودداری نمایید تا آن اسالیدها نمایش داده نشوند. در این مواقع شما میتوانید از طریق دو راه حل اسالیدهای مورد نظر را نمایش ندهید که ما در اینجا راه نخست را آموزش داده و شیوه دوم را در مباحث بعدی که مبحث ایجاد اسالیدشو سفارشی هست، آموزش خواهیم داد.

 

برای مخفی نمودن اسالید میبایست ابتدا اسالید یا اسالیدهای مورد نظر را انتخاب نموده و سپس در سربرگ Slide Show و در قسمت Set up روی آیکون Hide Slide کلیک نمایید یا اینکه بعد از انتخاب اسلابد در پانل Slide در همان هنگام روی یکی از اسلایدهای انتخابی راست کلیک نموده و گزینه Hide Slide را انتخاب نمایید. نرم افزار مخفی شدن اسالیدهای مورد نظرتان را با درج خطی بر روی شماره اسلاید آن تایید می نماید.

اما برای اینکه شما دوباره بتوانید یک اسالید مخفی را به حالت اولیه خود بازگردانید، میتوانید مراحل مخفی کردن اسالید را بار دیگر انجام دهید تا از حالت مخفی خارج شوند.

2
برچسب شده در:
بهمن
03

آموزش انتشار اسلایدهای یک فایل در پاورپوینت

powerpoint-training

همانطور که شما فرا گرفتید تا چگونه از اسلایدهای یک فایل دیگر در کار خود استفاده نمایید ما در اینجا به شما راهی را آموزش میدهیم تا بتوانید از اسلایدهای منتخب فایل خود ذخیرهای جداگانه داشته باشید تا در مواقع نیاز بتوانید از آنها در دیگر کارهای خود استفاده نمایید.

 

برای انجام اینکار می بایست تا ابتدا به سربرگ Fileرفته و سپس در قسمت Share گزینه Publish Slides را انتخاب نمایید و بار دیگر مطابق شکل آیکون Publish Slides  را کلیک نموده تا وارد کادر Publish Slides شوید اکنون شما میتوانید در این کارد به انتخاب اسالیدهای منتخب خود بپردازید و با تعیین مسیر ذخیره برای آنها در پایان با کلیک گزینه Publish کار را به اتمام رسانده و از اسلایدهای منتخب خود یک نسخه جداگانه داشته باشید تا در موقع نیاز بتوانید بدون باز نمودن فایل ارائه اصلی به سادگی اسلاید مورد نظر را باز نمایید.

 

3
برچسب شده در:
بهمن
03

درس دهم آموزش پاورپوینت - مسترها در پاورپوینت

powerpoint-training درس دهم آموزش پاورپوینت

حال که شما کمی با برنامه پاورپوینت آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است تا شما را با یکی از مباحث پایه و اصلی برنامه آشنا کنیم. بخاطر داشته باشید که این مبحث یکی از مهمترین مباحث کار با  Power Point میباشد و خواهشمندیم در یادگیری آن صبور باشید و تمامی مباحث آن را جزء به جزء با هوشیاری کامل فرا بگیرید تا بتوانید در کار با نرم افزار به صورت یک کاربر ماهر عمل کنید. ما در این مبحث قرار است تا شما را با مرجع ها در  Power Point آشنا نماییم و کار در نمای آنها را آموزش دهیم. البته در اینجا این نکته را بیان میداریم که این مبحث مربوط به کاربرانی میشود که خواهان آن هستند تا بتوانند با برنامه به صورت اصولی کار کنند و برای کاربرانی که میخواهند تنها یک فایل ارائه را ایجاد نمایند ما راه دیگری را برای کمک به آنها در جهت راحتی بیشتر مطرح نمودهایم که در نسخه بعدی این آموزش قرار دادهایم و قضاوت را بر عهده خودتان میگذاریم تا روش برتر را برای کار انتخاب نمایید.

اگر بخاطر داشته باشید ما در آشنایی با سربرگ Viewشما را بصورت مختصر کمی با قسمت Master Views آشنا کردیم. درواقع یک فایل ارائه از تعدادی اسالیدها تشکیل شده است که اینها خود دارای مجموعه مرجع هایی میباشند که همان سه گزینه قسمت است. این نکته را نیز بدانید که مرجع ها کنترل خصوصیات اسلایدها را برعهده دارند. 

 

نمای Slide Master

نمای  Slide Master نمایی است که مرجع اسلایدها (شامل خصوصیات اسلایدها) را به نمایش میگذارد. پس هر تغییری که در این نما بر روی مرجع اسلایدها اعمال گردد بر روی هر اسلابد کارمان در حالت Normal نیز اعمال میگردد. بعنوان مثال ما اگر در این نما یک آرم را برای مرجع قرار دهیم این آرم در تمامی اسالیدهای کار ما درج خواهد شد. بنابراین؛ شما میتوانید در ابتدای ایجاد یک فایل ارائه با طراحی اسالید مرجع از بروز تکرار در طراحی اسالیدها جلوگیری نمایید.

 

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
بهمن
03

درس نهم آموزش پاورپوینت - انتقال اسلاید یک فایل به فایل دیگر

powerpoint-training درس نهم آموزش پاورپوینت

یکی از راههای پرکاربرد ایجاد اسلاید برای سند در زمانی که ما میخواهیم از طراحی قالب و هر تغییر دیگر آسوده خاطر شویم این است که از یک فایل دیگر Power Point اسلایدی را به کارمان بیفزاییم. از این عمل بیشتر برای زمانی استفاده میشود که ما زمان الزم را برای طراحی قالب اسالید نداشته یا میبایست اسالیدی را همانند

اسالیدهای فایل دیگری استفاده کنیم که ادامه آن باشد و یا هر مورد دیگر که شما ممکن است در کار نیاز پیدا کنید تا از یک اسالید فایل دیگر استفاده کنید.

برای اینکه از یک سند دیگر اسالیدی را به فایل جاری وارد کنیم ابتدا میبایست در محل مورد نظر قرار گرفته سپس میتوانیم به دو صورت اقدام نماییم که در حالت اول زمانی است که فایل دوم ما باز بوده و ما با انتخاب اسالید مورد نظر آن را ذخیره و در کار خود بازنشانی میکنیم. در این حالت به خاطر داشته باشید که بعد از بازنشانی میبایست حالت Formating Keep Source را از حاالت بازنشانی انتخاب نمایید تا کلیه تنظیمات اسالید وارده را به همان شکلی که بوده را داشته باشد.

اما راه دوم به شما این امکان را میدهد تا بدون باز کردن یک فایل و در داخل همین فایل جاری بتوانید یک اسالید را از فایل دیگر انتخاب و آن را در محل مورد نظر پیادهسازی نمایید. برای این کار بعد از قرارگیری در محل مورد نظر در زیرمنوی ابزار New Slide گزینه را انتخاب نمایید سپس در پانل Reuse Slides فایل خود را معرفی نموده و بعد از به نمایش درآمدن آن با کلیک بر روی اسالیدهای مورد نظر آنها را به کار خود بیفزایید.

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
بهمن
02

درس هشتم آموزش پاورپوینت - اشیاء متنی در پاورپوینت

powerpoint-training درس هشتم آموزش پاورپوینت

شما از چند طریق میتوانید این کادرهای متنی را به اسالید خود در پاورپوینت بیفزایید که متداولترین شیوههای آن در سه مورد زیر بیان میشود: 1( در تنظیمات مرجع اسالیدها این کادرها را افزوده و تنظیمات مورد نظر را نیز میتوانید به آنها بدهید. )برای آموزش این قسمت کمی صبور باشید( این روش بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیرد که تمایل دارند کار با Power Point را به صورت اصولی انجام دهند.

 

2( میتوانید از طریق افزودن Text Boxیک کادر متنی را بیفزایید. این امکان در سربرگ Insert برای شما فراهم آمده است. باید گفت که این روش در موارد محدود مورد استفاده کاربران قرار میگیرد و استفاده آن بیشتر برای کاربران حرفهای میباشد.

 

3( یکی از پرکاربردترین شیوهها که بیشتر از سوی دانشجویان مورد استفاده قرار میگیرد. البته در این مورد به خاطر داشته باشید که این روش را تنها فقط در مواردی بکار بگیرید که زمان کافی را نداشته و میزان متون شما نیز کم باشد چون در این روش شما میبایست پس از هربار بازنشانی به تنظیمات تکراری بپردازید.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
بهمن
02

درس هفتم آموزش پاورپوینت - باز و بسته کردن یک فایل پاورپوینت

powerpoint-training درس هفتم آموزش پاورپوینت

آسان ترین شیوه برای باز کردن یک فایل در Power Point استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Oاست. در نگاه تخصصی تر شما برای انجام این کار میبایست به سربرگ  File رفته و در پانل Open گزینه Browse را در قسمت Computer کلیک کنید و سپس در کادر باز شده به جستوجوی فایل خود پرداخته و آن را به برنامه معرفی کنید، و در پایان روی Open کلیک کنید. (زمانی که شما از فایل خود مطمئن نیستید و احتمال میدهید که فایلتان دارای ویروس است زبانه گزینه را باز Open کرده و Open In Protected View را انتخاب کنید)

برای بستن فایل جاری رایجترین شیوه

استفاده از Close در باالی سمت راست برنامه است. )در صورت ذخیره نبودن فایل پیغامی مبنی بر ذخیره کردن فایل به شما نمایش داه می شود که در مباحث بعد به شما نحوه ذخیره فایل را توضیح میدهیم( خوب با این کار برنامه هم بسته میشود اما اگر بخواهید فقط فایل جاری بسته شود، برای این کار به سربرگ File بروید و روی گزینه Close کلیک کنید.

 

2
برچسب شده در:
بهمن
02

درس ششم آموزش پاورپوینت - ایجاد یک فایل پاورپوینت و دخیره آن

powerpoint-training درس ششم آموزش پاورپوینت

ایجاد یک فایل پاورپوینت

آسان ترین راه برای ایجاد یک فایل در پاورپوینت استفاده از کبیدهای ترکیبی ctrl+n است. در نگاه تخصصی تر شما برای این کار می بایست به سربرگ File رفته و در پنل New یکی از تم های دلخواه را انتخاب کنید و در صورت عدم تمایل به انتخاب تم های ار قبل طراحی شده، تم Blank Presentation که بدون هیچ گونه تنظیم پیش فرض می باشد را برگزینید.

آشنایی کلی با اسلایدها و نحوه کار با آنها

برای ایجاد یک فایل ارائه شما می بایست ابتدا

ادامه مطلب
1
برچسب شده در:
بهمن
02

درس پنجم آموزش پاورپوینت

powerpoint-training درس پنجم آموزش پاورپوینت

نرم افزار پاورپوینت متشکل شده است از: الف) نوار عنوان ب) سربرگ ها یا نوار عنوان ج) محیط کاری د) پانل اسلاید ه) نوار گزارش

 

الف)‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬  ‫نوار‬ عنوان: در این نوار می توان اطلاعات فایل جاری در برنامه را مشاهده کرد.

ب) سربرگ ها یا نوار ریبون: این بحش از برنامه

که تغییر چشم گیری نسبت به قسمت های قبلی پاورپوینت Power Pointداشته است، تبدیل به سربرگ شده و ابزار ها به صورت آیکون در آمده است که باعث آسانی کار شده است همچنین هر ابزاری که دارای زبانه است خود به مجموعه ای از ابزارها تبدیل تقسیم می شود.

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
آبان
03

درس چهارم آموزش پاورپوینت - توانایی کار با اسلاید مستر

powerpoint-training درس چهارم آموزش پاورپوینت

درس چهارم آموزش پاورپوینت را با ادامه درج عناصر گرافیکی در محیط نرم افزار شروع می کنیم. درقسمت قبل تا قسمت ترکیب بندی نمودار پیش رفتیم و در این درس به درج تصویر، استایل دهی، تغییر سایز و درج اشکال آماده در پاورپوینت می پردازیم

 

8: درج تصویر

برای درج تصویر می توانید در زبانه insert گزینه picture را انتخاب کنید تا تصویر درج شود.

9:ویرایش و استایل دهی تصاویر

پس از اینکه عکس خود را وارد پاورپوینت کردید ابتدا به زبانه Format بروید و سپس با نحوه استایل دهی و دیگر امکانات این زبانه آشنا شوید.

 

ادامه مطلب
2
برچسب شده در:
مهر
29

درس سوم آموزش پاورپوینت - عناصر گرافیکی

powerpoint-training درس سوم آموزش پاورپوینت

در درس سوم آموزش مایکروسافت آفیس پاورپوینت درج عناصر گرافیکی در محیط نرم افزار Microsoft Office Powerpoint را آموزش خواهیم داد.

نکته 1 : در چیدمان اسلاید، کادرهایی برای درج متن، عکس، جدول، نمودار و .... وجود دارند.

نکته 2 : از جداول و نمودارها برای نمایش اطلاعات به شکل ساماندهی شده استفاده می شود.

نکته 3 : می توان عکس های اسکن شده را به اسلاید اضافه کرد.

نکته 4 : برای زیبایی بیشتر می توان از متن هنری استفاده کرد.

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
مهر
23

درس دوم آموزش پاورپوینت - طراحی در محیط نرم افزار

powerpoint-training درس دوم آموزش پاورپوینت

به درس دوم از آموزش پاورپوینت خوش آمدید. در درس اول با مقدمه ای از برنامه پاورپوینت و محیط کاربری آن آشنا شدید، در این قسمت می خواهیم با هم به طراحی در پاورپوینت بپردازیم. باز هم متذکر می شویم که این آموزش توسط آخرین نسخه مایکروسافت آفیس پاورپوینت طراحی شده و از شما عزیزان درخواست میکنم تا از آخرین نسخه پاورپوینت استفاده کنید.

 1: استفاده از تم ها:

نکته 1: یک تم محل کادر ها،فونت،نوع،اندازه،رنگ و پس زمینه اسلاید آن را تعیین می کند.

نکته 2: برای زیبایی بیشتر کار از تم استفاده کنید.

نکته 3: برای اینکه موضوع خاصی را تعریف کنید حتما از یک تم خاص استفاده کنید.

نکته 4: فونت،رنگ قلم،پس زمینه و .... را می توان به راحتی تغییر داد.

ادامه مطلب
8
برچسب شده در:
مهر
19

درس اول آموزش پاورپوینت

powerpoint-training درس اول آموزش پاورپوینت

به اولین بخش از آموزش پاورپوینت خوش آمدید در این قسمت به شما آموزش مقدماتی پاورپوینت را خواهیم آموخت تا کمی با محیط پاورپوینت آشنا شوید. قبل از هر چیزی متذکر می شویم که این آموزش توسط آخرین نسخه آفیس یعنی آفیس 2016 نوشته شده است بنا بر این پیشنهاد می کنیم تا با تهیه ی ورژن آخر این برنامه مطالب ما را بهتر درک کنید.

ابتدا از مسیر Start به All Programs بروید و برنامه Powerpoint را باز کنید تا صفحه اصلی برنامه پاورپوینت اجرا شود.

دکمه آفیس

نکته 1: پاورپوینت همانند ورد یک نرم افزار ارایه مطلب از مجموعه برنامه های آفیس (Office) است.

نکته 2: صفحاتی که در آن ایجاد میکنیم به اصلاح به آن اسلاید می گویند.

نکته 3: پسوند فایل های ذخیره شده ppxt می باشد.به طور مثال (filename.ppxt)

ادامه مطلب
13
برچسب شده در:
مهر
18

فهرست آموزش پاورپوینت (Power point)

powerpoint

پاورپوینت یا پرده نگار یکی از نرم افزارهای زیر مجموعه مایکروسافت آفیس است که در که به کمک آن می توان یک مطلب را به دیگران ارائه کرد. به عبارت دیگر با پاورپوینت می توانید دیگران را پرزنت کنید و این نرم افزار به فهم بهتر مسائل و انتقال یک موضوع یا مسئله کمک می کند. به عنوان مثال پاورپوینت می‌تواند در ارائه یک مفهوم علمی یا مطلب درسی به آموزگاران کمک کند. یا فروشندگان می تواننند محصولاتشان را با پاورپوینت به مشتریانشان معرفی کنند یا دانشجویان می توانند از پاورپوینت برای ارائه مقالات و یا تحقیقات دانشجویی استفاده کنند.

پاورپوینت در حال حاضر بیشترین سهم نرم افزار های ارائه کنفرانس در بازار را به خود اختصاص داده است میلیون‌ها نسخه از این نرم افزار بر روی کامپیوترهای کاربران در سرتاسر جهان نصب شده است. بزرگترین علت شهرت این نرم افزار سادگی در اجرا و کارکردن با آن است. برای اجرای یک فایل پاورپوینت به هیچ نرم افزاری احتیاج نیست و اسلاید ها با فشردن یک کلید مانند کلید اینتر ورق می خورند. خاصیت چندرسانه ای (قابلیت نمایش متن، صدا، تصویر و ویدئو) و همچنین افکت ها و انیمیشن های جذاب نمایشی یکی دیگر از دلایل شهرت این نرم افزار کارامد به شمار می رود.

با ما همراه باشید با آموزش این نرم افزار محبوب شرکت مایکروسافت

 

درس اول آموزش پاورپوینت: آشنایی با محیط نرم افزار

آشنایی با محیط نرم افزار

ادامه مطلب
13
برچسب شده در:

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت