آموزش مایکروسافت آفیس اکسل از مبتدی تا حرفه ای

بهمن
19

درس هشتم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس هشتم

در درس هفتم آموزش اکسل، اصول کار با Validation و کنترل اعتبار داده های ورودی را شرح می دهیم. سپس تعریف شرایط مجاز و  تعیین ناحیه چاپ و حذف ناحیه چاپ را شرح می دهیم و بعد از آن به ایجاد کنترل Page Break و حذف آن می پردازیم سپس اصول تنظیم حاشیه و جهت صفحات و تغییر اندازه کاغذ و Print Scale را گفته و نحوه شاهده پیش نمایش و چاپ Sheet را آموزش خواهیم داد

 

شناسایی اصول کار با Validation

کنترل اعتبار داده های ورودی

برنامه Excel قادر است اعتبار  (درستی) داده ها را در هنگام ورود آنها، کنترل کند. این در صورتی است که پیش از ورود داده ها، برای سلول های مربوطه، شرایط اعتبار را تعریف کرده باشید.

برای کنترل اعتبار داده های ورودی مراحل زیر را طی کنید:

ادامه مطلب
5
برچسب شده در:
بهمن
19

درس هفتم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس هفتم

در درس هفتم اکسل مروری داریم بر چرخش سه بعدی نمودار، سپس اصول ایجاد فرم ورود اطلاعات را توضیح می دهیم و  اصول مرتب کردن سطرها و ستونهای لیست را شرح می دهیم. در انتها کار با Auto Filter و Subtota را شرح می دهیم

 

چرخش سه بعدی نمودار

با استفاده از چرخش سه بعدی نمودار، می توان زاویه قرارگیری نمودار را تغییر داد:

1-    روی نمودار کلیک راست کنید.

2-    از منوی باز شده گزینه 3 D Rotation را انتخاب کنید. کادر Format Chart Area باز میشود در حالی که گزینه 3 D Rotation در سمت چپ آن انتخاب شده است

ادامه مطلب
6
برچسب شده در:
بهمن
19

درس ششم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس ششم

شناسایی اصول ایجاد نمودار

مراحل ایجاد نمودار را با یک مثال ادامه می دهیم. آیا می دانید کاغذ را بهتر از سایر اشیاء دیگر می توان بازیافت کرد؟ میزان مصرف کاغذ و مقوا را اغلب پیشرفت اجتماعی کشور تلقی می کنند ! میزان مصرف کاغذ و مقوای چند کشور را نشان می دهد. قصد داریم داده های این جدول را توسط نمودار نمایش دهیم . اکنون مراحل زیر را طی کنید:

کشور

مصرف کاغذ و مقوا (کیلوگرم در سال)

سنگاپور

ادامه مطلب
4
برچسب شده در:
بهمن
19

درس پنجم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس پنجم

آشنایی با توابع

در اکسل توابع بر اساس کاربردشان گروه بندی شده اند. این گروهها عبارتند از:

1-    (Financial) توابع مالی

2-    (Date & Time)  توابع تاریخ و ساعت

3-    (Math & Trig)  توابع ریاضی و مثلثاتی

4-    (Statistical)  توابع آماری

ادامه مطلب
6
برچسب شده در:
بهمن
19

درس چهارم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس چهارم

در این درس از آموزش اکسل به اصول جابجایی بین كاربرگها، تغییر نام كاربرگها، تقسیم كردن صفحه (Split)، اصول حفاظت از كاربرگها، مخفی كردن سطرها ستونها و كاربرگها، کار با فرمولها و عملگرها، آدرس سلول ها، عملگرها،  توابع و انجام محاسبات وکپی كردن فرمول ها می پردازیم

 

شناسایی اصول جابجایی بین كاربرگها

پس از اجرای برنامه اکسل مشاهده می كنید كه یكی از Sheet ها فعال است ( در Workbook جدید، Sheet اول فعال است ) اما ممكن است هدف شما  Sheet دیگری باشد. پس لازم است آن را فعال كنید. با كلیك روی زبانه هر Sheet میتوان آن را فعال كرد. از آنجا در كار با تعداد زیادی Sheet مرتباً به فعال كردن Sheet های مختلف نیاز دارید، بهتر است از كلیدهای میانبر صفحه كلید استفاده كنید:

Sheet بعدی : Ctrl + Page Down
Sheet قبلی : Ctrl + Page Up

 

ادامه مطلب
7
برچسب شده در:
بهمن
19

آموزش مایکروسافت اکسل - درس سوم

excel-tutorials آموزش اکسل - درس سوم

درس سوم آموزش Excell را به تعیییرات اندازه سطرها و ستونها بصورت تکی و یا دسته جمعی اختصاص داده و درباره اصول قالب بندی، رنگ آمیزی سلول ها و بکارگیری نمایش ساعت و تاریخ و همچنین اصول قالب بندی در اکسل صحبت خواهیم کرد. 

تغییر ارتفاع سطر:

تغییر ارتفاع سطر به سه روش امکانپذیر است:

روش اول:  روش دستی

ماوس را روی مرز بین دو شماره سطر قرار دهید و هنگامی که اشاره گر آن به شکل دیده شد، به سمت بالا یا پایین درگ کنید.


روش دوم:  روش AutoFit (اندازه خودکار)
ماوس را روی مرز بین دو شماره سطر قرار دهید و هنگامیکه اشاره گر آن به شکل دیده شد، دابل کلیک کنید Excel ارتفاع سطر را بطور خودکار به اندازه بلندترین محتوای وارد شده در سطر، تنظیم می کند. این قابلیت AutoFit نام دارد.

ادامه مطلب
21
برچسب شده در:
بهمن
19

درس دوم آموزش اکسل

excel-tutorials آموزش اکسل - درس دوم

در این درس از آموزش ماکروسافت آفیس اکسل کار با ورکبوک ها و اصول آدرس دهی مطلق و نسبی را آموزش می دهیم. همچنین به کار با سلول ها شامل ایجاد، ویرایش و حذف یک سلول شامل سطر و ستون های آنها می پردازیم.

 

ذخيره كردن Workbook 

همانطور كه قبلاً نيز اشاره شد Workbook يك فايل است كه ميتواند حاوي تعدادي برگه باشد پس از وارد كردن اطلاعات، لازم است اين فايل را در يك مكان مشخص از حافظه كامپيوتر ذخيره كنيد. با ذخيره كردن Workbook کلیه برگه ها نیز ذخیره می شود براي ذخيره كردن فايل ابتدا روي دكمه Office كليك كرده و سپس گزينه Save As را انتخاب كنيد تا كادر Save As باز شود .

 

 

ادامه مطلب
14
برچسب شده در:
بهمن
19

درس اول آموزش اکسل 2007 (Excel)

excel-tutorials آموزش اکسل - درس اول

درس اول آموزش اکسل را با اجرای برنامه شروع می کنیم. و در ابتدا شما را با دکمه آفیس آشنا می کنیم. پس از آن نوار ابزار اکسل را معرفی می کنیم و پس از آن شما را با نوار فرمول آشنا می کنیم. سپس برگه ها یا شیت ها را به شما معرفی می کنیم و ستر ها و ستون ها را در اکسل توضیح می دهیم. پس از آن به سراغ نوار وضعیت و کارپوشه می رویم و کمی بیشتر در مورد فرمول  و مقدار توضیح می دهیم. با ما همراه باشید با اولین درس از آموزش مایکروسافت آفیس اکسل 2007

اجرای ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ اکسل (Excel)

ﭘﺲ از ﻧﺼﺐ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ Microsoft Office 2007 ﮔﺰﻳﻨﻪای ﺑﺎ ﻫﻤﻴﻦ ﻧﺎم ﺑﻪ ﻟﻴﺴﺖ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ اﺿﺎﻓﻪ می شود برای اجرای برنامه اﺑﺘﺪا  ﮔﺰﻳﻨﻪ Start و ﺳﭙﺲ  ﮔﺰﻳﻨﻪ All Programs و ازﻣﻴﺎن ﻛﻠﻴﻪ  ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎی ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ Microsoft Office ﮔﺰﻳﻨﻪ Microsoft Office Excel 2007 را اﻧﺘﺨﺎب ﻛﻨﻴم .
ﺷﻜﻞ زیر ﻣﺤﻴﻂ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ  اکسل را ﻧﺸﺎن ﻣﻲدﻫﺪ.

 

 دﻛﻤﻪ  Office در اکسل

اﻳﻦ دﻛﻤﻪ ﻛﻪ در ﮔﻮﺷﻪ ﺑﺎﻻ و ﺳﻤﺖ ﭼﭗ ﭘﻨﺠﺮه ﻗﺮار دارد، دﺳﺘﻮرات ﻣﻬﻢ  برای  ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻓﺎﻳﻞﻫﺎ را دربر می گیرد .

 

ادامه مطلب
28
برچسب شده در:
بهمن
18

فهرست آموزش اکسل (Excel )

excel-training آموزش اکسل

آموزش اکسل یکی از پر طرفدار ترین آموزش های حوزه کامپیوتر است چرا که نرم‌افزار مایکروسافت اکسل یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای مجموعه مایکروسافت آفیس میباشد. این نرم افزار قادر است کارهای بسیار پیچیده و بزرگی را انجام دهد به گونه ای که شما انگشت به دهان شوید. اگر از ما بپرسید چه کارهایی از اکسل بر می آید و اصولا اکسل به چه دردی می خورد در پاسخ باید به شما بگوییم اکسل می تواند اطلاعات و اعداد غیر قابل تصمیم گیری را به اطلاعات و اعداد و نمودارهای قابل تصمیم گیری تبدیل می کند. در یک مثال کوچک نرم افزار اکسل می‌تواند اطلاعات و اعداد و ارقام را از شما دریافت کند و محاسبات ساده و پیچیده ریاضی را برای شما انجام دهد. این نرم افزار قدرتمند قادر است کارهای بسیار بزرگی همچون محاسبه حقوق دستمزد و مزایا را نیز انجام دهد. اکسل می تواند حسابداری های ساده و پیچیده را انجام دهد یا می توانید بر اساس داده‌های وارد شده به این نرم افزار ترتیبی دهید تا پیش بینی فروش ۵ سال آینده یک شرکت را انجام دهد. اگر شما هم ترغیب شدید تا کمی بیشتر از اکسل بدانید با ما همراه باشید.

درس اول آموزش اکسل ( رایگان ):

- اجرای ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ  Microsoft Excel

- دﻛﻤﻪ  Office

- نوارابزار دسترسی سریع  (Quick Access)  

- نوار فرمول  (Formula Bar)

ادامه مطلب
23
برچسب شده در:

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت