تخمین زمان مطالعه 5 دقیقه (1070 کلمه)

درس دهم آموزش پاورپوینت - مسترها در پاورپوینت

powerpoint-training درس دهم آموزش پاورپوینت

حال که شما کمی با برنامه پاورپوینت آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است تا شما را با یکی از مباحث پایه و اصلی برنامه آشنا کنیم. بخاطر داشته باشید که این مبحث یکی از مهمترین مباحث کار با  Power Point میباشد و خواهشمندیم در یادگیری آن صبور باشید و تمامی مباحث آن را جزء به جزء با هوشیاری کامل فرا بگیرید تا بتوانید در کار با نرم افزار به صورت یک کاربر ماهر عمل کنید. ما در این مبحث قرار است تا شما را با مرجع ها در  Power Point آشنا نماییم و کار در نمای آنها را آموزش دهیم. البته در اینجا این نکته را بیان میداریم که این مبحث مربوط به کاربرانی میشود که خواهان آن هستند تا بتوانند با برنامه به صورت اصولی کار کنند و برای کاربرانی که میخواهند تنها یک فایل ارائه را ایجاد نمایند ما راه دیگری را برای کمک به آنها در جهت راحتی بیشتر مطرح نمودهایم که در نسخه بعدی این آموزش قرار دادهایم و قضاوت را بر عهده خودتان میگذاریم تا روش برتر را برای کار انتخاب نمایید.

اگر بخاطر داشته باشید ما در آشنایی با سربرگ Viewشما را بصورت مختصر کمی با قسمت Master Views آشنا کردیم. درواقع یک فایل ارائه از تعدادی اسالیدها تشکیل شده است که اینها خود دارای مجموعه مرجع هایی میباشند که همان سه گزینه قسمت است. این نکته را نیز بدانید که مرجع ها کنترل خصوصیات اسلایدها را برعهده دارند. 

 

نمای Slide Master

نمای  Slide Master نمایی است که مرجع اسلایدها (شامل خصوصیات اسلایدها) را به نمایش میگذارد. پس هر تغییری که در این نما بر روی مرجع اسلایدها اعمال گردد بر روی هر اسلابد کارمان در حالت Normal نیز اعمال میگردد. بعنوان مثال ما اگر در این نما یک آرم را برای مرجع قرار دهیم این آرم در تمامی اسالیدهای کار ما درج خواهد شد. بنابراین؛ شما میتوانید در ابتدای ایجاد یک فایل ارائه با طراحی اسالید مرجع از بروز تکرار در طراحی اسالیدها جلوگیری نمایید.

 

برای دسترسی به ادامه مطلب می بایستی در وب سایت اشتراک داشته باشید

خرید اشتراک

4
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت