تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (477 کلمه)

Word Art ها و Shape Style ها

powerpoint-training

در نرم افزار پاورپوینت قسمت کار با شکلها بصورت گذرا به Shape Style ها پرداختیم و آموزش Word Art را بطور کلی به مبحثی جداگانه موکول کردیم. اکنون زمان آن رسیده است تا شما با مفاهیم، کاربردها و نحوه کار با این دو بخش آشنا گردید.

عبارت Fill محیط داخلی را دربر میگیرد و عبارت Outline پوسته یا خط خارجی را شامل میشود که هم در مورد اشکال و هم در مورد متون وجود دارد. مفهوم Effectsجلوه های هنری را میرساند که شما میتوانید با اعمال آنها بر روی تصاویر، شکلها، متون و هر مورد گرافیکی دیگر زیبایی خاصی را در آنها ایجاد نموده و جلب توجه نمایید.

منظور از Word Art ها کادرهای متنی است که متون آن دارای سه ویژگی ذکر شده بالا میباشند که تعدادی از آنها بصورت پیشفرض در برنامه جای داده شده است. پس هر متنی که سه ویژگی باال بصورت همزمان به آن تعلق بگیرد خود یک Word Art به حساب می آید.

 

منظور از Shape Style ها استایل هایی میباشد که بر روی شکلها اعمال میگردد که این استایل ها سه ویژگی Fillو Outlineو Effects را با هم بر روی شکلها ایجاد میکنند. پس هر شکلی که سه ویژگی نام برده شده را بصورت همزمان دارا باشد یک Shape Style  به آن تعلق گرفته است. در آخر به دو نکته توجه داشته باشید که، هر متنی در برنامه شامل تمامی موارد بالا می شود زیرا درون یک کادر متنی نیز قرار میگیرد که آن کادر نیز خود یک شکل به حساب می آید و شما می توانید تمامی موارد پیش فرض در Word Art و Shape Style را تغییر دهید تا دلخواه خود را به وجود آورید و آن را اختصاصی فرمایید.

برای دسترسی به ادامه مطلب می بایستی در وب سایت اشتراک داشته باشید

خرید اشتراک

1
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت