تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (456 کلمه)

درس ششم اتوکد دو بعدی


نحوه اجرا:

پس از انتخاب ابزار، دو نقطه را به عنوان ابتدا و انتهای یک از قطرهای بیضی انتخاب کنید و سپس نقطه سوم را جهت تعیین قطر دیگر انتخاب کنید.

 

 نحوه اجرا:


Pattern : این قسمت نوع هاشور را انتخاب کنید.
Angle : زاویه قرار گیری هاشور را می‌توانید تنظیم کنید.
Scale : مقیاس هاشور ترسیمی را تنظیم کنید.
Add: Pick Points : با انتخاب این گزینه، باید درون موضوعی که باید هاشور زده شود کلیک کنید و بعد کلیک راست یا اینتر کنید که دوباره به پنجره تنظیمات برگردید.

 

 
Add Select Objects : با انتخاب این گزینه، اگر موضوع یکپارچه باشد فقط کافی است که روی آن کلیک کنید تا انتخاب شود و اگر هم یکپارچه نبود باید کل آن موضوع را انتخاب کنید تا به حالت انتخاب درآید و بعد کلیک راست یا اینتر کنید تا دوباره به پنجره هاشور برگردید.

پس از اعمال هاشور مورد نظر و تنظیم مقیاس و زاویه روی OK  کلیک کنید.
نحوه تعریف Block


Ribbon: Insert tab Block panel Create
Menu: Draw Block Make
Toolbar: Draw

 

بلوک‌ها از جمله امکانات جالب توجه برنامه اتوکد هستند که از نظر بعضی از کاربران بدون آن‌ها کار ترسیم سخت و طاقت فرسا می‌باشد. در حقیقت یک بلوک مجموعه‌ای از چند موضوع واحد، شناخته می‌شود. برای تعریف بلوک‌ها از فرمان Block  استفاده می‌شود.

 

 

 

 

 


بخش‌ها و گزینه‌های مختلف این پنجره عبارتند از:

Name: در مقابل این عبارت نام بلوک مورد نظر را وارد کرده و یا در صورت تمایل به ویرایش محتویات بلوک‌های قبلی پرداخته و از لیست بازشوی مقابل آن نام بلوک دلخواه را انتخاب کنید.

Base Point: در این بخش نقطه پایه درج بلوک را مشخص می‌کنید. می‌توانید با کمک دکمه Pick Point نقطه‌ای را از صفحه نمایش، انتخاب کرده و یا در مقابل عبارت‌های: X، Y، Z مختصات نقطه‌ای، نقطه پایه را مشخص نمایید.

Object: این بخش به منظور انتخاب موضوعات عضو بلوک به کار می‌رود. چنانچه دکمه سمت چپ یعنی Select Object آمده است کلیک کنید، در محیط ترسیم قرارگرفته و از میان موضوعات موجود، موضوعات دلخواه را انتخاب می‌نمایید. همچنین می‌توانید با کلیک کردن دکمه سمت راست این بخش یعنی Quick Select انتخاب‌های لازم را انجام دهید.

Retain : انتخاب این گزینه باعث می‌شود موضوعات انتخاب شده پس از تعریف بلوک به‌‌ همان صورت گذشته خود بر روی محیط ترسیم باقی بمانند.

Convert to Block :اگر این گزینه را انتخاب کنیم، موضوعات اصلی نیز خود پس از تعریف بلوک، تبدیل به بلوک خواهند شد.

Delete: انتخاب این گزینه موجب حذف موضوعات اصلی از صفحه نمایش می‌شود.

0
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت