تخمین زمان مطالعه 7 دقیقه (1468 کلمه)

انواع شبکه کامپیوتری

types-of-computer-network انواع شبکه کامپیوتری

انواع شبکه کامپیوتری و آشنایی با آنها از ابتدایی ترین مبحث در آموزش شبکه است، در این درس به بررسی و معرفی انواع شبکه می پرازیم و مفاهیم، تعاریف و کلیات شبکه های کامپیوتری را برای شما شرح می دهیم. شبکه های کامپیوتری را می توان از نظر بزرگی و کوچکی دسته بندی کرد. همچنین نوع دیگری از دسته بندی بر اساس ساختار یا توپولوژی شکل گیری آنها می باشد. در ابتدا می خواهیم شبکه های را از نظر بزرگی و وسعت دسته بندی کنیم.

انواع شبکه کامپیوتری از جنبه وسعت​ PAN - TAN - LAN - MAN - WAN

شبکه شخصی یا PAN که مخفف Personal Area Network است

این شبکه که برای ارتباط بین دستگاههای مختلف کامپیوتری شامل تلفن هوشمند یا لپ تاپ و کامپیوتر می باشد تنها محدود به یک نفر می باشد. این دستگاه ها ممکن است متعلق به یک شخص یا افراد متفاوت باشد. در این نوع از شبکه عموماً ارتباط محدود به چند متر می شود و میتواند برای ارتباط بین چند وسیله با یکدیگر به کار رود. شبکه های کامپیوتر شخصی ممکن است به صورت کابلی (با سیم) و یا به صورت وایرلس (بیسیم) یا حتی بلوتوث به یکدیگر وصل شوند.  

​​​​​​​​برای دسترسی به ادامه مطلب می بایستی در وب سایت اشتراک داشته باشید​

 

10
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت