تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه (638 کلمه)

درس هشتم آموزش HTML

html-code-training درس هشتم آموزش HTML

برخی تگ ها تنها مختص ایجاد تغییرات بر روی متن نوشته های وب سایت ما هستند. در این درس با این تگ ها آنا خواهید شد و خواهید دید که چگونه با تغییرای کوچک می توان متن سایت را تغییر داد.

فرمت دهی ( Formatting )

گروهی از تگ های HTML به فرمت دهی و تعيين شکل نمايش متون ( مثلا ضخیم یا bold بودن، مورب یا ايتاليک بودن ) میپردازند.(به یاد داشته باشد که در نسخه 4 HTML این خواص به استایل شیتها محول شده است.) در اين درس با اين گروه از تگهای formating آشنا خواهيد شد:

 <b> , <big> , <code> , <del> , <em> , <i> , <ins> , <kbd> , <pre> , <s> , <samp> , <small> , <strike> , <strong> , <sub> , <sup> , <tt> , <u> , <var>


نحوه ديدن سورس کدهای HTML (HTML Source)

اگر ميخواهيد که سورس یا اصل کدهای HTML صفحات وب را ببينيد کافی است که در منوی View مرورگرتان حالت Source يا Page Source را انتخاب کرده و مرورگر کد HTML را درون اديتوری باز کرده و قابل ذخيره توسط شما برای استفاده های بعدی ميباشد.

اگر صفحه مورد نظر از مجموعه فريمها (Frameset) استفاده کرده باشد برای ديدن سورس کد اصلی فريمها کافی است که ابتدا با کمک روش بالا به مشاهده سورس کدهای HTML پرداخته (لازم به توضيح است که در اين حالت فقط تعاريف کلی فريمها قرار دارند.) و سپس برای ديدن کد HTML اختصاصی هر صفحه بايد پس از "Right Click" روی هر صفحه "View Source" کرده و کد HTML هر فريم را جداگانه ببينيد.

برای دسترسی به ادامه مطلب می بایستی در وب سایت اشتراک داشته باشید

خرید اشتراک

1
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت