تخمین زمان مطالعه 2 دقیقه (382 کلمه)

درس پنجم آموزش HTML

colors درس پنجم آموزش HTML

نقش رنگ در انتقال فهم و درک یک مطلب بسیار زیاد است. رنگ ها علاوه بر زیبایی نقش بسیار مهمی در انتقال مفهوم اطلاعات دارند. المان های رنگی یکی از مهمترین قسمت های یک وب سایت محسوب می شوند و در زبان HTML به راحتی می توان از رنگ ها برای شخصیت دادن به بساری از المان های استفاده کرد. مثلا می توان رنگ عنوان متن را با رنگ متن پاراگراف متمایز کرد و یا رنگ پس زمینه نوشته یا یک جعبه در HTML را با رنگی خاص به نمایش در آورد.

با رنگ ها می توان در وب سایت جلب توجه بازدیدکننده را رقم زد و این موضوع در طراحی سایت بسیار مهم است

در این درس با کد رنگها و اهمیت آن در زیبایی سایت بیشتر آشنا می شوید. برای رنگی کردن زمینه سایت یا قسمتهایی از آن یا حتی نوشته سایت از این کد ها می توان استفاده کرد.

 

در زبان HTML رنگها بر اساس ترکیب سه منبع نوری قرمز (Red)، سبز (Green) و آبی (Blue) تعریف میشوند و هر منبع نوری شدتی بین 0 تا 255 را میتواند داشته باشد. در این استاندارد نور سفید رنگی است حاصل از تداخل سه منبع نوری با شدت کامل یعنی 255 و رنگ سیاه حاصل تداخل سه نور با شدت 0 خواهد بود.(در واقع هر نقطه رنگی يا پیکسل بر روی صفحه مانیتور حاصل برخورد سه اشعه نوری قرمز، سبز و آبی ساخته شده توسط لامپ تصویر میباشد.)
توجه داشته باشید که مطابق تعریف ذکر شده امکان استفاده از 256 x 256 x 256 یا حدود 16 میلیون (16,777,216) رنگ مختلف وجود داشته و در شناسه های مختلف به یکی از سه روش زیر قادر به تعیین رنگ متن یا ناحیه ای خواهید بود:

 

برای دسترسی به ادامه مطلب می بایستی در وب سایت اشتراک داشته باشید

خرید اشتراک

1
 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال نظر به عنوان مهمان. همچنین می توانید عضو شوید یا وارد حساب کاربری خود شوید
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.amoozesh-computer.ir/

آموزش تضمینی کامپیوتر

واقعا فکر می کنید کامپیوتر را فقط در کلاس های آموزشی گران قیمت و یا با کمک استاد خصوصی می توان یادگرفت؟ کاربران وب سایت آموزش کامپیوتر نظر دیگری دارند! ما به شما تضمین می دهیم کامپیوتر برخلاف تصور شما بسیار ساده، شیرین و جذاب است و در هر سنی می توانید مهارت کار کردن با کامپیوتر را آموزش ببینید

عضو سایت نیستی؟ در کمتر از یک دقیقه عضو شو!

ورود به سایت