ورود به سایت  \/ 
x
x
x
ثبت  \/ 
x

آموزش نرم افزار ماکروسافت آفیس پاورپوینت به زبان فارسی و کاملا شیوا و قابل فهم همراه با تصاویر بر اساس آخرین نسخه نرم افزار Microsoft office powerpoint بگونه ای که برای تمامی نسخه های 2003 - 2007 - 2010 - 2013 - 2016 قابل یادگیری باشد.

1 1 1 1 1

فصل اول: آشنایی با محیط نرم افزار

آشنایی با محیط نرم افزار

دکمه آفیس

نوار دسترسی سریع

ریبون

اسلاید

ناحیه انتخاب اسلاید

انتقال به چپ و به راست ناحیه انتخاب اسلاید

ایجاد یک نمایش جدید

نوار وضعیت

پنجره یادداشت

ایجاد یک نمایش جدید

ذخیره کردن یک برنامه نمایشی

باز کردن یک برنامه نمایشی

چیدمان اسلاید

روشهای درج و حذف اسلاید

 

1 1 1 1 1

به اولين بخش از آموزش پاورپوينت خوش آمديد در اين قسمت به شما آموزش مقدماتي پاور پوينت را خواهيم آموخت تا کمي با محيط پاور پوينت آشنا شويد. قبل از هر چيزي متذکر می شویم که این آموزش توسط آخرین نسخه آفیس یعنی آفیس 2016 نوشته شده است بنا بر این پیشنهاد می کنیم تا با تهیه ی ورژن آخر این برنامه مطالب ما را بهتر درک کنید.

ابتدا از مسیر Start به All Programs بروید و برنامه Powerpoint را باز کنید تا صفحه اصلی برنامه پاورپوینت اجرا شود.

 

آموزش پاورپوینت-مقدماتی

1 1 1 1 1

به بخش دوم از آموزش پاورپوینت خوش آمديد. در قسمت اول با مقدمه اي از برنامه پاور پوينت و محيط کاربري آن آشنا شديد، در این قسمت مي خواهيم با هم به طراحي در پاور پوينت بپردازيم. باز هم متذکر می شویم که اين آموزش توسط آخرين نسخه ماکروسافت آفیس پاورپوینت طراحی شده و از شما عزيزان درخواست ميکنم تا از آخرين نسخه پاورپوينت استفاده کنيد.

آموزش پاورپوینت

 1: استفاده از تم ها:
نکته 1: يک تم محل کادر ها،فونت،نوع،اندازه،رنگ و پس زمينه اسلايد آن را تعيين مي کند.
نکته 2: براي زيبايي بيشتر کار از تم استفاده کنيد.
نکته 3: براي اينکه موضوع خاصي را تعريف کنيد حتما از يک تم خاص استفاده کنيد.
نکته 4: فونت،رنگ قلم،پس زمينه و .... را مي توان به راحتي تغيير داد.
نکته 5:ميتوان از لوگو ها هم در تم ها استفاده کرد.پس به راحتي مي توانيد برند خود را زيبا تر و در ديد بهتر قرار دهيد

1 1 1 1 1

در درس سوم آموزش ماکروسافت آفیس پاورپوینت درج عناصر گرافيکي در محيط نرم افزار Microsoft Office Powerpoint را آموزش خواهيم داد.

نکته 1 : در چيدمان اسلايد کادر هايي براي درج متن،عکس،جدول،نمودار و .... وجود دارند.
نکته 2 : از جداول و نمودارها براي نمايش اطلاعات به شکل ساماندهي شده استفاده مي شود.
نکته 3 : مي توان عکس هاي اسکن ده را به اسلايد اضافه کرد.
نکته 4 : براي زيبايي بيشتر مي توان از متن هنري استفاده کرد.

 

آموزش پاورپوینت

1 1 1 1 1

درس چهارم آموزش پاور پوینت را با ادامه درج عناصر گرافيکی در محيط نرم افزار شروع می کنیم. درقسمت قبل تا قسمت ترکيب بندی نمودار پيش رفتيم و در این درس به درج تصویر، استایل دهی، تغییر سایز و درج اشکال آماده در پاور پوینت می پردازیم

8: درج تصوير
برای درج تصوير مي توانيد در زبانه insert گزينه picture را انتخاب کنيد تا تصوير درج شود.

آموزش پاورپوینت

1 1 1 1 1

نرم افزار پاورپوینت متشکل شده است از: الف) نوار عنوان ب) سربرگ ها یا نوار عنوان ج) محیط کاری د) پانل اسلاید ه) نوار گزارش

آمورش پاورپوینت

الف)‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬  ‫نوار‬ عنوان: در این نوار می توان اطلاعات فایل جاری در برنامه را مشاهده کرد.

ب) سربرگ ها یا نوار ریبون: این بحش از برنامه

1 1 1 1 1

ایجاد یک فایل پاورپوینت

آسان ترین راه برای ایجاد یک فایل در پاورپوینت استفاده از کبیدهای ترکیبی ctrl+n است. در نگاه تخصصی تر شما برای این کار می بایست به سربرگ File رفته و در پنل New یکی از تم های دلخواه را انتخاب کنید و در صورت عدم تمایل به انتخاب تم های ار قبل طراحی شده، تم Blank Presentation که بدون هیچ گونه تنظیم پیش فرض می باشد را برگزینید.

آمورش پاورپوینت

آشنایی کلی با اسلایدها و نحوه کار با آنها

برای ایجاد یک فایل ارائه شما می بایست ابتدا

1 1 1 1 1

آسان ترین شیوه برای باز کردن یک فایل در Power Point استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Oاست. در نگاه تخصصی تر شما برای انجام این کار میبایست به سربرگ  File رفته و در پانل Open گزینه Browse را در قسمت Computer کلیک کنید و سپس در کادر باز شده به جستوجوی فایل خود پرداخته و آن را به برنامه معرفی کنید، و در پایان روی Open کلیک کنید. (زمانی که شما از فایل خود مطمئن نیستید و احتمال میدهید که فایلتان دارای ویروس است زبانه گزینه را باز Open کرده و Open In Protected View را انتخاب کنید)

باز و بسته کردن یک فایل پاورپوینت

برای بستن فایل جاری رایجترین شیوه

1 1 1 1 1

شما از چند طریق میتوانید این کادرهای متنی را به اسالید خود در پاورپوینت بیفزایید که متداولترین شیوههای آن در سه مورد زیر بیان میشود: 1( در تنظیمات مرجع اسالیدها این کادرها را افزوده و تنظیمات مورد نظر را نیز میتوانید به آنها بدهید. )برای آموزش این قسمت کمی صبور باشید( این روش بیشتر مورد استفاده کسانی قرار میگیرد که تمایل دارند کار با Power Point را به صورت اصولی انجام دهند.

2( میتوانید از طریق افزودن Text Boxیک کادر متنی را بیفزایید. این امکان در سربرگ Insert برای شما فراهم آمده است. باید گفت که این روش در موارد محدود مورد استفاده کاربران قرار میگیرد و استفاده آن بیشتر برای کاربران حرفهای میباشد.

آموزش پاورپوینت

3( یکی از پرکاربردترین شیوهها که بیشتر از سوی دانشجویان مورد استفاده قرار میگیرد. البته در این مورد به خاطر داشته باشید که این روش را تنها فقط در مواردی بکار بگیرید که زمان کافی را نداشته و میزان متون شما نیز کم باشد چون در این روش شما میبایست پس از هربار بازنشانی به تنظیمات تکراری بپردازید.

1 1 1 1 1

یکی از راههای پرکاربرد ایجاد اسلاید برای سند در زمانی که ما میخواهیم از طراحی قالب و هر تغییر دیگر آسوده خاطر شویم این است که از یک فایل دیگر Power Point اسلایدی را به کارمان بیفزاییم. از این عمل بیشتر برای زمانی استفاده میشود که ما زمان الزم را برای طراحی قالب اسالید نداشته یا میبایست اسالیدی را همانند

1 1 1 1 1

حال که شما کمی با برنامه پاورپوینت آشنا شده اید زمان آن فرا رسیده است تا شما را با یکی از مباحث پایه و اصلی برنامه آشنا کنیم. بخاطر داشته باشید که این مبحث یکی از مهمترین مباحث کار با  Power Point میباشد و خواهشمندیم در یادگیری آن صبور باشید و تمامی مباحث آن را جزء به جزء با هوشیاری کامل فرا بگیرید تا بتوانید در کار با نرم افزار به صورت یک کاربر ماهر عمل کنید. ما در این مبحث قرار است تا شما را با مرجع ها در  Power Point آشنا نماییم و کار در نمای آنها را آموزش دهیم. البته در اینجا این نکته را بیان میداریم که این مبحث مربوط به کاربرانی میشود که خواهان آن هستند تا بتوانند با برنامه به صورت اصولی کار کنند و برای کاربرانی که میخواهند تنها یک فایل ارائه را ایجاد نمایند ما راه دیگری را برای کمک به آنها در جهت راحتی بیشتر مطرح نمودهایم که در نسخه بعدی این آموزش قرار دادهایم و قضاوت را بر عهده خودتان میگذاریم تا روش برتر را برای کار انتخاب نمایید. اگر بخاطر داشته باشید ما در آشنایی با سربرگ Viewشما را بصورت مختصر کمی با قسمت Master Views آشنا کردیم. درواقع یک فایل ارائه از تعدادی اسالیدها تشکیل شده است که اینها خود دارای مجموعه مرجع هایی میباشند که همان سه گزینه قسمت است. این نکته را نیز بدانید که مرجع ها کنترل خصوصیات اسلایدها را برعهده دارند. 

1 1 1 1 1

همانطور که شما فرا گرفتید تا چگونه از اسلایدهای یک فایل دیگر در کار خود استفاده نمایید ما در اینجا به شما راهی را آموزش میدهیم تا بتوانید از اسلایدهای منتخب فایل خود ذخیرهای جداگانه داشته باشید تا در مواقع نیاز بتوانید از آنها در دیگر کارهای خود استفاده نمایید.

1 1 1 1 1

گاهی اوقات شما خواهان آن هستید تا در هنگام ارائه از نمایش تعدادی از اسالیدهای کار خود خودداری نمایید تا آن اسالیدها نمایش داده نشوند. در این مواقع شما میتوانید از طریق دو راه حل اسالیدهای مورد نظر را نمایش ندهید که ما در اینجا راه نخست را آموزش داده و شیوه دوم را در مباحث بعدی که مبحث ایجاد اسالیدشو سفارشی هست، آموزش خواهیم داد.

1 1 1 1 1

برای دسترسی به تنظیمات اندازه اسلایدها در نمای Normal میبایست به سربرگ Design بروید تا در قسمت Customize به ابزارSlide Size دسترسی داشته باشید. در مورد نحوه کار با این ابزار بطور مفصل در قسمت آموزش نمای Slide Master به آن پرداختیم که میتوانید با مراجعه به بخش آموزش نمای Slide Masterبا این ابزار آشنا شوید.

اسلاید ها در پاورپوینت

1 1 1 1 1

یکی از مباحث مهم و پرکاربرد پاورپوینت پس زمینه اسلایدها میباشد. در واقع از آنجایی که طراحی اسلابد از اهمیت خاصی برخوردار است و حتی در بسیاری از موارد اهمیت آن از خود مطالب درون اسلاید نیز بیشتر است، پس زمینهای که در هر اسلاید قرار میگیرد تاثیر زیادی را بر روی کار و در نمایش خروجی برای مخاطبان داراست. نکته دیگر که در مورد طرح و تنظیمات پس زمینه اسلابدها در Power Point میبایست مدنظر داشته باشید آن است که همواره از طرحهای مناسب و متناسب با مطالب ارائه خود و همچنین مخاطبان کار، استفاده نمایید و در تنظیمات آن مانند: نور، شفافیت و... کمال دقت را داشته باشید؛ زیرا استفاده از یک پس زمینه ای که باعث شود تا مخاطب نتواند با آن ارتباط برقرار کند دلیلی بر آن میشود تا مخاطبان شما دچار دلزدگی از کارتان شوند و یا اینکه آن گونه که میبایست به ارائه شما توجه کافی را نداشته باشند.

برای دسترسی به پس زمینه اسلایدها در Power Point میتوانید از دو روش

آموزش کامپیوتر

آموزش کامپیوتر

آموزش مهارت های عمومی و تخصصی کامپیوتر در قالب آموزش های مرتبط با نرم افزار و سخت افزار

آموزش ویندوز

آموزش ویندوز

آموزش مهارت های نصب و کاربری سیستم عامل های ویندوز XP - 7 - 8 بصورت مبتدی و پیشرفته

آموزش آفیس

آموزش آفیس

آموزش مجموعه نرم افزار های ماکروسافت آفیس شامل ورد - اکسل - پاورپوینت - اکسس - آوتلوک

رضایت کاربران